1 Temmuz 2013 Pazartesi

Beni Seç - Kiera CassBeni Seç 

Bir prens nasıl tavlanır? 

Illéa ülkesinde tüm genç kızlar doğdukları günden beri sınıf atlamanın peşinde. Paha biçilmez mücevherlere, göz alıcı elbiselere ancak bu şekilde sahip olabilecekler. Bunun için tek bir şansları var: SEÇİM. Kıyasıya bir mücadeleyle geçen Seçimi kazanmanıntek yolu Prens Maxonı kendine âşık etmek. 

America içinse Seçim, bir kâbustan farksız. Bu yarışa girmeyi kabul ederse, kendisinden aşağı sınıftan olduğu için herkesten gizlediği aşkı Aspeni arkasında bırakmak zorunda kalacak. Öte yandan bu, ailesinin tek kurtuluş şansı. 

America saraya adım atar atmaz, kendini esrarengiz bir dünyanın içinde bulacak. Saray hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmayacak. 

35 kızın katıldığı vahşi bir yarış nasıl kazanılır? 


"Açlık Oyunları ile The Bachelor arasında bir yerde duran bu roman öyle eğlenceli ki. Yazar, Americanın gizli, ilk aşkının külleri sönerken America ve Prens Maxon arasında gelişen kimyayı öyle ustaca kurmuş ki, okumaya doyamıyorsunuz." 
Publishers Weekly

"Kiera Cassin ilk romanı Beni Seç, reality şov ve distopik bir peri masalının mükemmel sentezi."
Kiersten White, ParanormalYorumum:

bu kitabı okurken olaylar beni etkiledi neden mi diyeceksiniz; insanların sınıflandırılması ve bu sınıflara göre gelir düzeylerinin olması beni biraz üzdü ama düşünüyorum şu anda da bu sınıflama olmasa bile biz numarasız yaşıyoruz ve gelecek yıllarda açlık sorunlarımızın büyüyecek olması beni üzüyor belki bunları göremeyeceğim ama bu bir gerçek.

Kitabın konusuna gelince değişik bir konu, insanların kraliçe olabilmek için birbirleri ile yarıştığını görüyoruz ama asıl amaç sınıf atlamak ve daha bir gelir düzeyinde yaşayabilmek.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder