1 Temmuz 2013 Pazartesi

Senden Önce Ben - Jojo MoyesBirbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu...

Yaşamın ince detayları Loudan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu...

Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor.

Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lounun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur? 

Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün...

"Sakin Son Bölümleri Otobüste Giderken Okumayin. Ağlamamak için kendinizi tutmaya çalışırken bir enkaza dönüşebilirsiniz." 
Tracy Williams

"Bu kitabı okuyunca duygudan duyguya koşacağınız bir lunaparka girmiş gibi oluyorsunuz. Okurken dünyayı ve zamanı durdurmak isteyeceksiniz." 
Dooster

"Arkadaşların elden ele dolaştıracağı bir roman olacak. Moyes karizmatik, gerçekçi ve çarpıcı karakterler yaratmayı çok iyi biliyor." 
The Independent

"Sizi bu kadar içine çekecek başka bir kitap bulmanız çok zor. Yıllardır okuduğum en güzel kitap." 
Gill B. 

"Bu hikâyeyi kitap bittikten çok uzun bir süre sonra bile hatırlayacak, her daim yanınızda taşımak isteyeceksiniz." 
Romantic Book Lover


Yorumum: Bu kitabı ağlayarak okuduğum ancak kitabı ağlayarak okumamın en büyük nedeni kahramana çok benzeyen bir arkadaşımın olması idi ve onun yaşama azmini bir kez daha takdir ettim. Umudunu yitirme Lider seni seven ve yanında olan insanları bırakma. 


2 yorum:

  1. Will 35 yaşında ömrünün baharında hayat dolu yakışıklı ve çalışkan iş hayatında başarıdan başarıya koşan bir erkek hayallerimizde yer almayacak bir şekilde yağmurlu bir günde iş ortağıyla telefonda konuşurken bir motosikletlinin çarpması sonucu omirilik felci olur ve yatağa mahkum bir şekilde hayatını sürdürmeye çalışmaktadır.onun için artık herşey gridir. acılarına dayanamaz bir durumdadır.bu nedenle hayatına son vermek istemektedir. louisa ise hayat dolu neşeli çok tatlı 18 yaşındabir genç kızdır.fakir bir ailesi dünya tatlısı bir ablası vardır. parlak yeşil elbisesi sarı siyah arı desenli çorapları ve kafedeki işi vardır bir gün işten çıkarılır. louisa iş aramaktadır.ve wille bakıcı olarak işe alınmıştır..sevgili louis will yi bu kararından caydırabilmek için bilgisinin ve gücünün üzerinde bir çaba içindedir. Kitabın adı SENDEN ÖNCE BEN Çok isabetli bir seçim olmuş willi yi hayata tutunmaya ikna etmeye çalışan louis aslında will den hayatının dersini almıştır.Will louisanın içindeki cevheri keşfetmesine ışık tutmuştur.sevginin, merhametin ve aşkın harmanlandığı bir duygu seli yaşayacaksınız okurken
    Şükretmenin yanında daha iyiye daha güzele erişmek için bütün enerjinizle bütün sevginizle hayata tutunmanın hazzını yaşayacak ve hissedeceksiniz. daha sağlıklı daha başarılı ,daha mutlu sevenlerinizle ve sevdiklerinizle birlikte bir ömür dilerim hepinize
    jojo Mayes' e bu kitabı için kucak dolusu sevgiler. teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil